Zajęcia dodatkowe - Przedszkole

Proponujemy naszym wychowankom szeroki wachlarz bezpłatynych zajęc dodatkowych.

Oferowane rożnorodne formy aktywności dają możliwość zaspakajania ciekawości poznawczej, poszerzania wiedzy        i umiejętności, odkrywania i rozwijania dziecięcych zainteresowań, a w konsekwencji  indywidualnych pasji.

W naszym przedszkolu dzieci mają możliwość uczestniczenia w następujących zajęciach:

Język angielski

Bardzo ważne jest, aby dzieci od najmłodszych lat miały okazję doświadczać żywego kontaktu z językiem obcym, językiem który pozwala osiągnąć sukces komunikacyjny. W trakcie zajęć poprzez  zabawę, śpiewanie piosenek, odgrywanie scenek sytuacyjnuch dzieci w naturalny sposób przyswajają proste słowa, określenia i zwroty z różnych grup tematycznych, zaczynają używać ich w aktywnej komunikacji. Zajęcia we wszystkich grupach wiekowych prowadzi  mgr  Elżbieta Brzozowska certyfikowany lektor języka angielskiego.

                                                   

Matematyka z elementami programowania

Głównym celem zajęc jest rozwijanie logicznego myślenia  i wyobraźni przestrzennej. Podczas zajęć dzieci rozwijają podstawowe funkcje poznawcze, a zainicjowane sytuacje edukacyjne stanowią budulec z którego tworzy, rozumie pojęcia i rozwija umiejętności matematyczne. Do programu zaęć wprowadzone zostały elementy kodowania i programowania z wykorzystaniem maty edukacyjnej, Ozobota oraz laptopów.  Zajęcia w poszczególnych grupach wiekowych  prowadzi Justyna Smołk

        

Sensoplastyka

Plastyka sensoryczna jest pachnąca, słodka, kwaśna, miękka, szorstka, gładka, sucha.....ponieważ  podczas zajęć używane są wyłącznie naturalne produkty i materiały. Te zajęcia to czas poszukiwania, odkrywania i eksperymentowania z zapachami, kolorami, fakturami i smakiem. Celem zajęć jest uwrażliwienie dziecka na odbiór bodźców docierających do niego za pośrednictwem zmysłów, a przede wszystkim dobra zabawa. Zajęcia prowadzą:  w grupie młodszej -  Edyta Pasik, a w grupie starszej - Renata Ostrowska.

Kompetencje społeczne - rozwiązywanie konfliktów

Dzieci często popadają w konflikty, które najczęściej dotyczą rzeczy- zabieranie zabawek, kłótnie o miejsce do zabawy lub relacji - zazdrość, rywalizacja, chęć dominacji. Oferowane zajęcia przygotowują dzieci do przyjmowania konstruktywnych postaw w sytuacji konfliktu.  Poprzez zabawę uczestnicy zajęć uczą się jak znależć rozwiązanie w przypadku konfliktu, jak rozpoznać emocje swoje oraz innych członków grupy. Pomogą dzieciom poznać, zrozumieć i utrwalić wartości takie jak prawda, życzliwość, pomoc.  Uczą przedszkolaków szacunku i godnego traktowania innych oraz właściwego zachowania w rożnych sytuacjach społecznych. Zajęcia prowadzone  są raz w tygodniu we wszystkich grupach wiekowych.

Szachy

Głównym celem tych zajęć jest wspomaganie i ukierunkowanie rozwoju dziecka w zakresie rozbudzania zaciekawienia dzieci grą w szachy. Podczas "spotkań szachowych" prowadząca zajęcia w formie bajkowej opowieści zapoznaje dzieci z podstawowymi zasadami gry, nazwami i możliwymi ruchami poszczególnych figur oraz "językiem szachowym" - terminologią. Uczestnicy zajęć  rozwijają umiejętność logicznego myślenia,  wyobrażnie, orientację przestrzenną  oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Zajęcia raz w tygodniu we wszystkich grupach wiekowych prowadzi Monika Wojtuś.

                                

Logopedia

Mowa ma wpływ na całokształt rozwoju dziecka, na jego powodzenie w nawiązywaniu kontaktów społecznych oraz w nauce szkolnej. Zajęcia logopedyczne z pomysłową Panią Agnieszką realizowane w formie grupowej podczas których prowadzone są zabawy i ćwiczenia kztałcące prawidłowy tor oddechowy, podnoszące sprawność aparatu artykulacyjnego i ćwiczenie poprawnych wzorców wymowy. W razie potrzeby korekcję zaburzeń  artykulacyjnych w małych grupach oraz w formie indywidualnej prowadzi Pani Irena, która chętnie służy pomocą rodzicom naszych wychowanków i stara się ich zmotywować do współpracy przygotowując odpowiednie dla każdego dziecka zadania i ćwiczeniado pracy w domu

                                              

Religia

W zajęciach uczestniczą dzieci z gup 5,6 -letków.  W zagadnienia z podstaw religii wprowadza zawsze uśmiechnięta siostra Józefina.

 

Imprezy okolicznościowe.

Dzień urodzin  to duże przeżycie i radosny czas, ponieważ w naszym przedszkolu świętujemy je wszyscy razem. Urodziny w naszym przedszkolu to bardzo ważne wydarzenie pełne tańców, zbaw. niespodzianek i niezapomnianych przeżyć, które na długo pozostaje w pamięci dzieci, a w szczególności jubilata. Dla każdego solenizanta organizujemy urodzinowe przyjęcie z życzeniami, głośnym „Sto lat” kolorowym i przepysznym tortem oraz prezentem.